niedziela, 13 lutego 2011

Biznes to biznes!

Na wstępie musicie wiedzieć, że nie ma idealnego pomysłu, który w 100% wypali i przyniesie nam górę złota. Jest wiele czynników, które składają się na nasze powodzenie.
Niezależnie od działalności jaką chcemy prowadzić bardzo ważna jest lokalizacja - miejsca przy ruchliwych ulicach, pomieszczenia na parterze itp. Niektórzy uważają, że dobra lokalizacja to 70% sukcesu - i na pewno jest to prawda w przypadku niektórych działalności. By to wszystko zaplanować i poskładać do kupy potrzebny jest czynnik ludzki - czyli my, kapitał... no i pomysł.

Postaram się Wam pomóc w wyborze takiego pomysłu.
Na początku przedstawię kilka branż, które od początków ludzkości zawsze mają popyt i zainteresowanie.
Chodzi tu oczywiście o zaspokajanie potrzeb pierwotnych, skupię się na tych najważniejszych:
1. JEDZENIU
2. ZAŁATWIANIU POTRZEB FIZJOLOGICZNYCH
3. POTRZEBA BEZPIECZEŃSTWA (w tym dbanie o własne zdrowie, ubranie, dom, mieszkanie itp)
4. POTRZEBA SEXU


Inwestycja w którąkolwiek z tych branż niesie ze sobą 100% powodzenie. Jedyny, ale za to dość duży minus to spora konkurencja. Ale trudno być monopolistą na jakimkolwiek rynku w tych czasach, dlatego nie zrażajcie się tym. W tych czasach marketing ma olbrzymie znaczenie i możliwości - musicie je zrozumieć i wykorzystać.

Inne pomysły mogą mieć mniejszy popyt na danym rynku, jednak łączy się to też z mniejszą konkurencją, ale często też z mniejszymi zarobkami i większa szansą, że zainwestowane pieniądze pójdą w błoto. Dlatego proponuje skupić się na tych częściach rynku gdzie zawsze był jest i będzie popyt na rynku.

W obecnych czasach warto też zagłębić się w działanie e-biznesu, czyli wirtualnego rynku, gdzie roczne obroty sięgają setek miliardów dolarów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach warto skupić się na działalności internetowej. Oferując marketing internetowy, seo, czy też tworzenie stron internetowych możemy znacząco się wzbogacić w dość krótkim czasie, a przy dobrym inwestowaniu pieniędzy możemy rozwijać naszą firmę do takiego poziomu, gdzie zostajemy gigantami biznesu. Pozdrawiam serdecznie :)

    wycena przedsiebiorstwa

    OdpowiedzUsuń